צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5410584

ניהול תזרים מזומנים

תזרים מזומנים הוא אחד הנושאים החשובים ביותר להתנהלותו של כל עסק, נושא אשר משפיע באופן ישיר על פעילותו התקינה של בית העסק, על ההחלטות שיקבלו בעלי העסק, וכמובן – על המשך הפעילות שלו. בכל עסק חשוב לשמור על תזרים מזומנים תקין ומאוזן, ואם מתחילות חריגות, חשוב לזהות זאת בזמן ולתקן את הפער. עסק בעל תזרים מזומנים חסר או שאינו תקין לא יוכל להמשיך לפעול במשך זמן רב מדי, ולכן חשוב לשמור עליו.

תכנון תזרים לחצי שנה קדימה

עוד דבר שחשוב מאוד לדעת הוא שתכנון נכון של תזרים מזומנים מבוצע לא רק עבור החודש הקרוב, אלא מבוצע כל פעם לחצי שנה קדימה. תכנון נכון של תזרים המזומנים לחצי שנה הקרובה יאפשר לבעלי העסק לנהל את העסק באופן חכם יותר. לא להתנהל לפי המזומן שיש להם היום, אלא תוך תכנון נכון של ההוצאות לעומת ההכנסות וקבלת החלטות נבונות מבחינת עלות – תועלת. לכן, חשוב להכין בכל פעם תחזית מסודרת לתזרים המזומנים אשר כוללת את ההכנסות הצפויות ואת ההוצאות הנחוצות בחצי שנה הקרובה, לרבות תאריכים מסודרים לכל פרט בתזרים, מה שיגדיל את הביטחון של בעל העסק ואף יאפשר לו להציג נתונים מדויקים לבנקים או לחברות אשראי, אם יזדקק לכך.

ניהול תזרים מזומנים

להיות תמיד מעודכנים

רוב הבעיות בתזרים המזומנים אינן מופיעות מיד. ברוב המקרים מדובר בבעיות שבעלי העסק יכלו לחזות מראש אילו רק היו מתנהלים נכונה ובודקים את תזרים מזומנים שלהם. ניהול כספים מקצועי יוכל להתריע מראש על בעיות כאלו שעתידות לצוץ, כך שבעלי העסק יוכלו להקדים תרופה למכה כמו להחיל צמצום הוצאות, לנסות להגדיל יותר את ההכנסות או למצוא כל פתרון אחר אשר ימנע את הבעיה העתידית.

בנוסף, ניהול תזרים מזומנים לא יבוצע רק דרך חשבון הבנק. ישנם כספי מזומנים שכלל אינם מגיעים אל הבנק, ולכן את תזרים המזומנים יש לנהל דרך תוכנת ניהול מקצועית שתוכל לתת לכם בכל רגע מידע על מצב המזומנים ואפילו תוכלו ליצור דרכה דו"ח תזרים מזומנים בכל עת שתרצו.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו כאן פרטים
אנו נחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים על השרות

loading
המסגר 20, תל אביב
03-5410584
077-3179861
info@kt-cpa.com
https://www.kt-cpa.com