צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
לכל שאלה חייגו:
03-5410584

בודק שכר מוסמך למעסיק

שירותים למעסיק:

  1. ביטול או הפחתה של סכום העיצום הכספי שהוטל ע"י משרד הכלכלה על המעסיק.
  2. מניעת עיצום כספי על המעסיק מראש.
  3. הכנת הסכמי עבודה אינדיבידואליים מול העובדים.
  4. בדיקת תלושי שכר של העובדים וקביעת התנהלות תקינה מול העובדים.
  5. יעוץ בעניין זכויות עובדים.

הגנות בודק שכר עבודה מוסמך המסופקות למעסיק:

החוק להגברת האכיפה של דיני עבודה נכנס לתוקף בשנת 2012 החוק מאפשר, נוסף על האכיפה הפלילית הקיימת, אכיפה יעילה יותר של דיני עבודה והטלת עיצום כספי  על המעסיק.

 

בודק שכר מוסמך למעסיק

להלן הגנות האפשריות על המעסיק :

  • מזמין השירות הסתמך על בדיקות תקופתיות שנערכו על ידי בודק שכר מוסמך, ועם גילוי הפרה פעל לתיקונה.

הכרה ב "בודק שכר מוסמך": החוק מייצר תפקיד חדש (הכשרה במשרד התמ"ת).ההנחה כי הבודק מכיר היטב את החוק דנן וכי הוא מודע למכלול זכויותיהם של העובדים. התמ"ת מתמרץ את המעסיקים לקחת גורם מפקח, כאשר הגורם המפקח יכול להיות רואה חשבון או יועץ מס למשל. בודק שכר עבודה מוסמך מקבל תעודה משר התמ"ת. הסמכה: בעל מקצוע או בעל תואר אקדמי, בין השאר בתחומים של משפט העבודה, מיסוי עבודה, ניהול חשבונות, הבטחת איכות, ביקורת, בקרה ופיקוח.

האדם לא הורשע בעבירה פלילית או בעבירת משמעת. עמד בדרישות ההכשרה שקבע השר לנושא. השר יפרסם את רשימת בודקי השכר המוסמכים באתר האינטרנט של משרד התמ"ת. אנו במשרד רואה חשבון קושנר על בסיס בודק שכר המוסמך מספקים חוות דעת  למעסיק בשאלה האם ההפרה תוקנה. במידה וההפרה תוקנה לא יוטל עיצום כספי על המעסיק, יבוטל או יופחת העיצום כספי שניתן והכל בנסיבות המקרה.

מסגרת חוקית:

אם יש למשרד הכלכלה יסוד סביר להניח שהמעסיק הפר הוראה מסוימת, הוא רשאי לתת לו התראה מנהלית שלפיה על המעביד להפסיק את ההפרה ולהוכיח שהיא הופסקה. עיצומים כספיים (והתראות מנהליות): פקחי משרד התמ"ת יכולים להטיל קנסות על המעבידים שמפרים את זכויות המעבידים שלהם בחוקי העבודה. קיימת איזו שהיא זכות שימוע למעסיק במסגרתה יכול להביא את טענותיו, אך ללא הליך משפטי.

קנס מנהלי – (חידוש בחוק, סמכות חדשה שניתנה למשרד התמ"ת). יכול להיות מוקדם בהתראה מנהלית, אך אם המעסיק לא משנה מדיניותו במקום העבודה יוטל קנס מנהלי. 20 אלף שקלים על הפרת חובות כגון חופשה שנתית, איסור העסקה בשעות נוספות. העיצום הגבוה ביותר הוא 35 אלף שקלים- הלנת שכר, אי תשלום שכר מינימום, ופיטורי עובדת בהיריון/חופשת לידה.

 

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו כאן פרטים
אנו נחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים על השרות

loading
המסגר 20, תל אביב
03-5410584
077-3179861
info@kt-cpa.com
https://www.kt-cpa.com